MASOPUST 2016

Dne 6. 2. 2016 se na Husově náměstí v Lysé nad Labem konal masopustní rej. Jako každý rok, i letos se naše středisko podílelo na jeho organizaci.

Pro děti jsme připravili masopustní víceboj, který se skládal z pěti disciplín (hod na medvěda, skládání skautského puzzle, lov rybiček, skok v pytli, šipky), za které děti sbíraly razítka.

Po nasbírání pěti razítek pro ně byla připravena odměna v podobě omalovánky a sladkosti.

I letos bylo největším problémem složit skautské puzzle (znak světlušek a vlčat), ostatní disciplíny děti zvládaly levou zadní a zaslouží si tak velikou pochvalu.

sshot-1

Celý program odstartoval ve 14:00h klaun Mireček s diskotékou pro děti. Ve 14:30h se náměstí vylidnilo, jelikož všichni co na sobě měli masku, zamířili do masopustního průvodu, který vedl Masarykovou ulicí za doprovodu dechového orchestru Jitřenka.

Průvod se na náměstí vrátil kolem 15 hodiny, a to byl ten vhodný čas pro registraci do našeho masopustního víceboje. Zatímco děti soutěžily, rodiče se mohli zaposlouchat do hudby staropražské kapely a občerstvit se ve stánku, kde bylo možno zakoupit jitrnice, jelita, zabíjačkový guláš či výborný koláč. Každoročním rituálem je také soutěž v jízdě na trakaři, která ani letos nemohla chybět. Soutěžili tu jak rodiče s dětmi, tak i sourozenci.

V 16:00h došlo k vyhlašování vítězů v soutěži o nejlepší masku a nejrychlejší běh s trakařem. Všichni výherci byli bohatě odměněni. Pro nás, jako skautské středisko, bylo největší odměnou za to vše, vidět úsměv na dětských tvářích během našeho masopustního víceboje, což nás ubezpečilo v tom, že příští rok tam pro vás a vaše děti budeme zase.

sshot-2

A jestliže se chtějí vaše děti smát i nadále, přijďte se podívat některý pátek (vždy od 16h do 17:30h) na naše schůzky do areálu u černých vrat, budeme moc rádi!!!

Více fotek tady: http://bit.ly/masopust16

za 3. a 4. oddíl napsala Verča.