O skautu v kostce

Skaut.cz

Oficiální webovky skautské organizace.

Křižovatka

Skautský rozcestník.

Dospěláci

Skautský program pro dospělé.

Herní portál.

Jak začít

1.

Seznam se

Pročti si něco o skautingu. Vyber si středisko, ke kterému máš blízko.

2.

Vyber si

Podívej se na popis oddílů v našem středisku.

3.

Kontaktuj nás

Kontaktuj vedoucího oddílu.

4.

Přijď se podívat

Přijď se podívat na schůzku..

Ptáte se

Často se nás ptáte na otázky související s možností přihlásit své dítě do skautského oddílu.

Připravili jsme krátký postup z nasbíraných zkušeností který by Vám měl pomoci se rychleji zorientovat v tom, co a jak. :)
Pokud byste i přesto měli nějakou otázku, napište nám.

“Jak můžu přihlásit dítě do skautu?”

Jednoduše. Doporučujeme však přijít se nejdřív podívat a vyzkoušet si skautování naživo.

“V kolika letech je vhodné začít se skautováním?”

Je možné kdykoliv. U dětí jsme u nás schopni přivítat nové členy od cca 5 let, je to ale individuální.

“Na koho se mám obrátit?”

Nejlepší je obrátit se na konkrétního vedoucího oddílu.

“Můžu začít se skautingem v dospělosti?”

Začít lze i v dospělosti.

“Kolik peněz stojí členství”

Jsme nezisková organizace a nejsme klasický komerční kroužek. Členský poplatek je v řádu stokorun ročně. Další položky jsou pak vybavení a kapesné na výlety. :-)

“Můžu se zapojit i bez pravidelných schůzek?”

Pro dětské členy jsou pravidelné schůzky základem pro získání znalostí a dovedností. Zkrátka, bez toho to nejde. Pokud jsi dospělák a vidíš ve skautingu smysl, rádi tě přivítáme, i když se nebudeš moci pravidelně zapojit.

Můžeš použít klasickou papírovou přihlášku.
Přihlášku stáhni a vyplň buď elektronicky, nebo vytiskni a vyplň propiskou.

Pro dítě

Už jsi se byl/a podívat na schůzce a chceš se přidat k naší skautské partě? Vzor naší přihlášky pro dětského člena je ke stažení níže. Podrobné vysvětlení je tady.

Pro dospěláka

Našel jsi ve skautingu smysl a chceš se víc zapojit do skautského dění? Vzor naší přihlášky pro dospělého člena je ke stažení níže. Podrobné vysvětlení je tady.

.. A nebo se přihlaš se elektronicky

E-přihláška

Nový způsob přihlašování je vysvětlen ve skautském informačním systému. S vedoucím oddílu se předem dohodneš na podrobnostech, následně Ti přijde odkaz na stránku, kde si údaje v klidu vyplníš.